A rezsi-, az adócsökkentés és a munkahelyteremtés hazai támogatásának megvédése mellett meg kell akadályozni a külföldi befolyásolási kísérleteket, és menekültkérelmük elbírálásáig őrizetben kell tartani a migránsokat – Orbán Viktor miniszterelnök szerint ebben az öt kérdésben kell felvenni az Európai Unióval a küzdelmet 2017-ben. A Várkert Bazárban megtartott évértékelő rendezvényen a kormányfő hangsúlyozta, idén új nemzeti politikára lesz szükség. Kiemelte azt is, hogy a demográfia frontján még nincs áttörés, ezért a kabinet támogat mindenkit, aki gyermeket vállal.
Új nemzeti politikára van szükség 2017-ben, amely a Brüsszellel szembeni nemzeti önrendelkezés megvédésén alapul – erről beszélt tegnapi, immár tizenkilencedik évértékelőjében Orbán Viktor miniszterelnök a Várkert Bazárban. A küzdelmet öt pontban foglalta össze, ennek része a rezsicsökkentés, az önálló adópolitika és a munkahelyteremtő támogatások nemzeti támogatásának megőrzése. Azt is elutasította, hogy külföldről nemzetközi szervezeteken keresztül „nagy testű ragadozók” befolyásolják a magyar politikát, illetve arról is dönteni kell, hogy őrizetbe vegyék-e az illegális migránsokat, amíg jogerős döntés nem születik róluk. A miniszterelnök arról is beszélt, hogy Európában az unionisták és szuverenisták, a nemzetek és a globalisták között zajlik a küzdelem.
Az ellenzéki pártok elsősorban azt hiányolták az értékelésből, hogy Orbán Viktor nem beszélt az egészségügy és az oktatás problémáiról, illetve a korrupcióról. A Fidesz szerint az ellenzék fütyült, hangoskodott az utcán, míg a miniszterelnök az ország előtt álló feladatokról beszélt. Az Együtt a Várkert Bazár környékén fütyülve, sípolva tüntetett. Juhász Péter elnök azzal indokolta a demonstrációt, hogy a miniszterelnökhöz másképp nem lehet eljutni. – Óbégathatnánk, böföghetnénk is, de mi inkább a fütyülést választjuk – fogalmazott.
Mráz Ágoston, a Nézőpont Intézet vezetője szerint egy derűs, magabiztos és nem ígéreteket, hanem eredményeket soroló miniszterelnök tartotta évértékelő beszédét. Kiszelly Zoltán politológus szerint a kormányfő a magyar érdeket és a józan észt helyezte előtérbe, vállalva a konfliktusokat az unióval. Horn Gábor, a Publicus Intézet igazgatója úgy vélekedett, szokatlan hangvételű beszéd volt, hiszen Orbán Viktor mint egy világpolitikai tényező nyilvánult meg.
ÖT NAGY TÁMADÁST KELL KIVÉDENI
- Az Európai Unió meg akarja tiltani a rezsicsökkentést.
- Vita arról, hogy őrizetbe vegyék-e a migránsokat, amíg jogerős döntés nem születik róluk.
- Meg kell küzdeni a nemzetközi szervezetek felerősödő aktivitásával, az átláthatatlan külföldi befolyásolási kísérletekkel.
- Támadás éri az adópolitika nemzeti hatáskörben tartását.
- Konfliktus várható Brüsszellel a munkahelyteremtő támogatásokról.
Nincs jogod középszerűnek lenni – idézte Márai Sándort Orbán Viktor miniszterelnök évértékelőjében. Mint mondta, ez a mondat a magyar politikai vezetés vastörvénye is, a jó kormányzás úgy viszi el a célhoz az embereket, hogy amikor megérkezünk, a nép azt gondolja, nem is volt szükség vezetőre. – Legyen a 2017-es év olyan, hogy úgy gondoljuk, ment ez magától is, mint a karikacsapás – fejtette ki. Hangsúlyozta, idén öt témakörben kell megküzdeni Brüsszellel, emiatt 2017-ben új nemzeti politikára lesz szükség. Az első ilyen csata a rezsicsökkentés melletti kiállás lesz. Az unió a tagállamok független energiapolitikája helyett brüsszeli, központi szabályozást akar bevezetni, ezzel elvenné az országok ármegállapítási jogát, valójában a nagyvállalatokra bízná a rezsidíjak megállapítását.
Mint folytatta, az illegális bevándorlás hiába veti fel a terrorveszélyt, az európai véres valóság sem befolyásolja Brüsszelt, a migránsok továbbra is szabadon mozoghatnak az Európai Unió területén, addig is, míg menekültkérelmüket el nem bírálják valamelyik tagállamban. A kérdés az lesz, hogy őrizetben kell-e őket tartani, amíg meg nem születik a jogerős döntés menekültkérelmükről. Szerinte szembe kell nézni a nemzetközi szervezetek felerősödő aktivitásával is, külföldről akarják befolyásolni a magyar politikát. De a magyarok már többször bizonyították, hogy képesek dönteni a saját sorsukról.
– A kérdés az, engedünk-e az átláthatatlan külföldi befolyásolási kísérleteknek? – vetette fel. Szerinte nem a civil szervezetekről van szó, amelyek fontos ügyeket karolnak fel, hanem a nemzetközi szervezetek aktivistáiról és hazai irodáiról. Mint mondta, tenni kell valamit az átláthatóságukért és a megismerhetőségükért. – Nagy testű ragadozók úszkálnak a vízben – jelentette ki. Erre példaként hozta fel Soros György határon átnyúló birodalmát, amely rengeteg pénzzel és „nemzetközi nehéztüzérséggel” rendelkezik. Felhívta a figyelmet: azzal betelt a pohár, hogy a kvótaellenes népszavazáson kinyilvánított népakarat ellenében Soros szervezetei egyfolytában azon dolgoznak, hogy százezerszám szállítsák Európába a migránsokat.
Emlékeztetett, Brüsszel már korábban is meg akarta akadályozni a radikális magyar adócsökkentést, a kérdés ezért az, hogy képesek leszünk-e nemzeti hatáskörben tartani az adópolitikát. De arra is fel kell készülni, hogy Brüsszel a munkahelyteremtési intézkedéseket is meg akarja szüntetni. Emlékeztetett, a tavalyi év nem volt unalmas, a történelem fityiszt mutatott a liberális politika prófétáinak. Erre példaként hozta fel a brexitet, az amerikai elnökválasztást, az olasz kormány lemondását és a magyar kvótanépszavazást is. Szerinte Európában fellázadtak azok, akiknek eddig nem lehetett hallani a hangját, akiket a politikai korrektség nevében szájzár alá vettek.
Hozzátette, a jólét ellenére az Európai Unióban a jövő árnyékot vet a jelenre, a gazdag országok társadalmai kezdenek elbizonytalanodni. Ez az elégedetlenség azért fordult lázadásba, mert Európa nyugati felén és a tengerentúlon „beköszöntött a nyitott társadalmak korszaka” és „megszületett politikai gondolatrendőrsége”, a politikai korrektség.
A valódi hatalmat, a döntéseket és befolyást a választott kormányok helyett a világhálózatba fogott emberek kezébe, a médiagurukhoz, a senki által meg nem választott nemzetközi szervezetekhez szervezték ki. – Ha a szerencsétlen, későn ébredő európai polgárok mégiscsak a sarkukra állnának, rájuk zúdítanak néhány millió, más vallású, más szokású migránst. Így jött létre a világtörténelem legbizarrabb koalíciója az embercsempészek, a jogvédő aktivisták és az európai csúcspolitikusok között arra, hogy tervezetten ideszállítsanak Európába sok millió bevándorlót – hangsúlyozta Orbán Viktor.
Úgy vélekedett, a magyarok jövője biztosított, Magyarország erősödik és fejlődik, fekete bárányok voltunk, mára sikertörténet lettünk. A hitelminősítők sorra felértékelik az országot, nőnek a bérek, csökken a családok adóssága. Hét év alatt a 2010-ben tíz év alatt ígért egymillió új munkahelyből hétszázezer már létrejött. Szerinte a demográfia frontján azonban még nincs áttörés, bár lassult a magyarság fogyása. A kormány minden támogatást megad, ha valaki a gyermekvállalás mellett dönt.
Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere, a Magyar Polgári Együttműködés Egyesület elnöke beszédében hangsúlyozta, a polgári oldal most sikeres, de a siker könnyen szétválaszt, még szembe is fordíthat. Szerinte a mostani éveknek ez az egyik kihívása, amely elsősorban nem kormányzati, hanem személyes döntéseken, személyes viselkedésen, erkölcsi tartáson, közösségi alapálláson múlik.
Forrás: magyaridok.bu